Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Skvělá kudrnatá holka Kateřina

30. 01. 2014 7:00:00
Vlastně zas tak kudrnatá už není, ale jako mrně byla kudrnatá velmi. Prstýnková. Také byla dlouho mrńavá, dlouho hubená, a dlouho strašně vysmátá, veselá a živel. Dlouho uměla bavit všechny kolem a dlouho neměla zájem o kluky. Říkali ji Kačka, Katchynka, Kačaba, Piškot, Kachna, Kačenka a když náhodou někdy naštvala svou maminu, či někoho jiného - říkali ji důrazně - Kateřina. Píšu o ní v minulém čase, ale ne proto, že by tu už nebyla. Ona tu je pořád, jen se jí tu být nechce...ale někdy čte i blogy zde..a ví, že tu píšu i já...takže děvče moje zlaté....kudrnaté....
KačabaKačabaHana Zýková

Kaťo...Kačko...piškote.......hele, já přece vím, že máš prostě období, které moc nic zrovna není, Takhle to říkáváš - moc nic. Nikdo to tak nechtěl mít. Také vím, že tvoje máma nebyla dokonalou mámou, že byla taky dost mimo, někdy zrovna neuměla přesvědčit o tom, že jí to pálí, někdy nepoznala, co potřebuješ a někdy věnovala čas druhým, ale na tebe čas neměla. Prostě toho taky dost podělala. Jen možná asi nevíš, či tak nevidíš, že sice neměla vždy moc dobrý nápad, třeba když se dobrovolně stala mámou i tátou, protože neměla pocit, že manželství je super, a manžel může být někdy i dobrým parťákem, ale určitě to zvládla dobře na takových dobrých sedmdesát procent. Na tu bídu..co myslíš? Protože ani ty ani tvůj brácha jste nikdy neutekli z domu, nikdy jste neudělali průser ve škole, nekradli jste doma ani venku nikomu nic, prostě jen běžné průšvihy. Také jste se nezačali toulat s podivnou partou, ani si nepamatuji, že byste tíhli k drogám či byli promiskuitní. Tvůj bracha hned po škole začal pracovat a je to tak dodnes. Je mu 25 let a nikdy nebyl na podpoře. Od 15 let makal v letě brigádně po stavbách a vydělával už prachy. Myslíš, že je to tak běžné? Ty teď bojuješ se studiem, nejde ti to, brigádu tan u vás na severu v dnešní době nenajdeš tak lehce - chápu, navíc máš nemocnou duši, vůbec to nezlehčuji, ale oba vás znám - slušní a vychovaní lidé. Sice po mámě trochu mimoni a podivíni, ale nezná vás nikdo jako agresory, násilníky, zloděje či jiné vyrhely. Nebo ano?

Třeba se pletu, ale špatně vychované děti, které mají smutné a strašné dětství bez lásky, zrovna moc zájmů nemají, ani rodiče, kteří by je k nim vedli. Měla jsem jich na starost dost,když jsem pracovala v pasťáku a tys tam několikrát byla za mnou také, pamatuješ na ty děti? A ty jsi těch zájmů měla hodně, pamatuješ, co vše ti máma umožnila dělat, a co vše dokázala koupit, abys to měla čím dělat? Jak na tebe byla pyšná, protože ti prostě šlo všechno, na co jsi sáhla? Teď neví, co ti udělala tak zlého, když jsi jí poslední dobou říkala, že tvoje minulost a dětství je něco, na co nechceš myslet a co bys vymazala ze své paměti, něco tak strašného? Ona neví, jak strašné dětsví ti způsobila. Ona ho měla strašně, ale snažila se aby její děti měli vše líp a jinak. Ale asi stejně nedostála svému slovu, nebo jak tedy?

Vím, že jsi neměla vždycky všechno jako jiné děti, ale také vím, že jsi měla víc než druhé děti. Jen ještě nevíš, nebo možná víš, ale není to pro tebe ještě tak důležité, že toho, co jsi měla víc, se ve světě moc necení, protože si to za peníze nekoupíš, nosit se to taky nedá, není to ani moderní ani na to dnes už tak moc nikdo zvědavý není. Tyhle kecy o hodnotách už asi moc nezabírají, jasný.. Že s mámou to bylo mnohdy celkem divoké, ty její stavy a deprese, nic moc, takže jsi zdědila i tyhle pitomosti, co naděláš. A ten poslední mámy pád, to byl masakr, a tobě to prostě dost zkomplikovalo život. Přišly jste o vše movité, zůstala ti jen jediný přítel - Pixie, tvůj pes. Vím, že když tě o ni připravil člověk, co ji zabil, že to byla poslední kapka. A další okolnosti... Prostě jen ztráty, smutek a žal, co se sešlo v jednu blbou dobu. A už si v tom lítala.

Jo holka, deprese - to je prostě svinstvo, kdo neprožil nepochopí - sytý hladovému také nevěři, takže pro ty, co jsou nažraní, tohle nebude. Nesmíš se na ně ale zlobit. Ale když máš kolem sebe i takové, co tohle znají moc dobře, navíc jsou starší a dokázali i přesto vychovat děti, pracovat a třeba i studovat a navíc ještě i chtějí dál existovat, a říkají si, že když už tak už...možná asi nemají jen blbé kecy a nedělají chytré, když se ti snaží říkat, že to zvládneš. Oni to prožili také a mnohdy hůře, tak myslíš, že lžou? Nevím, nedávalo by to smysl. Když od tebe tihle lidé, slyší jen samé: "Já jsem k ničemu, já na to nemám, nesnáším lidi, všichni a všechno je k hovnu, nechci tady žít"..a vidí, jak nechceš ani zkusit něco měnit - tak přesto, že ví, co tohle je, a jak to špatně jde překonat - někdy i oni můžou být vůči tobě tvrdí, ale ne proto, že tě chtějí dodělat. To co pro tebe dělají, není proto, že se nudí. Neříkají ti, že to dáš, jen tak. Tvůj táta, který se o tebe skoro sedmnáct let nezajímal, jen posílal alíky, určitě jen tak najednou nemá zájem, jeho partnerka jen tak z nudy s tebou neběhá a neřeší tvoje věci, má svoje starosti i svoje děti - tak proč ti věnují čas?

Je ti dvacet let - jsi dospělá. proč tedy na tebe všichni tihle vůbec nehážou bobek, a nestarají se o sebe? Proč máma tedy pořád řeší, aby byla ona v pohodě, proč se snaží ti posílá pravidelně peníze, proč ti píše a volá, proč tě miluje a proč ji chybíš? Když by mohla už konečně myslet na sebe a utracet prachy za sebe? Proč se nezajímá jen o to, co ji potkalo a nekašle na to, že se snažila, zbytečně, a udělala blbej krok a teď má prd a vořech, depky jako prase, ale stejně se kvůli tobě snaží dál. No, jo, no - je tolik milujících rodičů, ale tak málo milujících dětí. Hlavně každý tímhle projdeme, a přijdeme na to, až když sami řešíme to samé, nebo když nám rodiče zemřou.

Halo, Kateřino - kdybych nevěděla, že to zvládli tací, co nebyli ani z poloviny tak chytří, schopní, mladí jako ty - a taky museli živit rodinu, starat se o děti, dokonce i dalkove studovali, museli fungovat ať to šlo nebo ne, museli - tak řeknu, oukej, tak to zabal, tohle nemá smysl. Ty ale jediné co máš dokázat - odmaturovat. Bydlet máš kde, pracovat nemusíš, hlady neumíráš - stará se o tebe minimálně pět lidí. A těchto pět lidí, ti neustále dokola říká, že se nemáš bát, pomáhají ti, radí a zařizují, vyřizují ti zkouškové termíny, neustále tě chtějí mít u sebe, mluví s tebou, mají tě rádi...Tak já jen, jak dlouho ještě budeš těmhle lidem tím svým, nechci, neumím, nedám a nesnáším, dávat najevo, že je máš vlastně v paži, nezajímají tě, jak dlouho budeš odmítat jejich rady a nafukovat se pokaždé, když náhodou někdo z nich občas ujede a zvýší hlas? Kde je ta slušná holka, co se uměla chovat ke starším a nebyla nikdy nevděčná? Já jen, že už na to nemůžu koukat a ani na to, jakse někdo kvůli tobě trápí.

Máš depky - vím, že je to pakárna, sama to mám za sebou - strašné a nepříjemné, ta nicota v hlavě, co z tebe dělá mrtvolu a úplného chcípáka. Ale nedělá z tebe přece primitiva, pořád ještě mozek máš. Tak se dívej, poslouchej a neutíkej. Dvacet let - máš před sebou dost času, a je jen na tobě, jaký budeš mít život dál....nejsi na to teď určitě sama...Takže jsi ta kudrnatá holka, co je krásná, schopná a navíc inteligentní, pořád to jsi ty - takže KATEŘINO startuj mozkovnu a zatni zuby a udělej všem tu radost, jdi do té maturity, když ti škola vychází vstříc, neříkej že to nejde, když nechceš, aby to šlo. Hele, my to prostě poznáme, rozdíl když to ještě nejde, a když už to nejde...a kdy by to šlo, ale někomu už se nechce...to poznáme taky..

Jsi úžasná i teď..tak se nám vrať, ano?

P.S. Vím, že se Ti to nebude líbit, ale budu tak drzá, že Ti veřejně připomínám, kdo jsi..pamatuješ ten můj první pokus o video? :-)


Autor: Hana Zýková | čtvrtek 30.1.2014 7:00 | karma článku: 13.93 | přečteno: 1315x

Další články blogera

Hana Zýková

Když se čas naplnil...??!!

Titulek katastrofického filmu, který mnoho z nás třeba zná. V této chvíli jsem si na tento název filmu vzpomněla v souvislosti s událostmi posledních dnů, týdnů, měsíců a už bohužel i let. Škoda jen, že nám to dochází pozdě.

21.6.2015 v 12:51 | Karma článku: 16.99 | Přečteno: 581 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Svíčkovou anebo smažené kobylky?

Málo platné, jídlo je součástí kultury každého národa a na co jsme zvyklí odmalička, to považujeme za to nejlepší.

18.11.2017 v 8:19 | Karma článku: 6.23 | Přečteno: 118 | Diskuse

Jan Pražák

Potkan coby nepřítel nevěrných

„Víš, Honzo, když měl tehdy Franta ten svůj úlet s tou fuchtlí, tak jsem se na něj hrozně naštvala a řekla si, že mu ty parohy trochu oplatím.“ Maruška si zamíchala kafe, až se šálek zakymácel, a vyslala na mě bojovný pohled.

17.11.2017 v 20:12 | Karma článku: 16.17 | Přečteno: 574 | Diskuse

Jana Slaninová

Počkám, až dopiješ kafe

Petr měl neměnné rituály. Každé ráno na záchod, do koupelny, obléknout, uvařit kafe, vypít v sedě u barového stolku, který odděloval kuchyni od obýváku. Z okna měl výhled na Modřanskou rokli.

17.11.2017 v 19:10 | Karma článku: 17.24 | Přečteno: 376 | Diskuse

Petr Macháček

Jak co v Číně vypadá a nevypadá, aneb obrázková rychloreportáž Rádia Jerevan

Vážení posluchači, dnes jen páteční rychlá obrázková reportáž o tom, že když něco vidíte, tak to nemusí být to, co vidíte.

17.11.2017 v 17:53 | Karma článku: 17.68 | Přečteno: 703 | Diskuse

Pavel Vrba

S hlubokou úctou, pane Wabi Daňku.

Každý z nás, se s menší či větší potřebou „ukrývá „ ve svém vlastním vesmíru. Ten vesmír je pro někoho vyplněný samotou, pro druhého třeba ve skupině sportovců... nebo trampů. Nemohu o sobě pravdivě říci, že bych byl ten pravý tramp

17.11.2017 v 16:03 | Karma článku: 26.62 | Přečteno: 552 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 865

"Jistota, že jsme inteligentnější než ostatní, je opovážlivá už proto, že ji s námi sdílí tolik pitomců." A. Camus

Náboženské vyznání - křesťanské CČSH. A stále věřím v lidi, i přes veškeré jejich slabosti a zlosti, závislosti a nevědomosti..:-)Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.