Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po čem touží a čím trpí ženy po čtyřicítce...

8. 10. 2013 13:30:00
Dle odborníků a jejich výzkumů touží - cituji: " 1. Po lásce a porozumění od jejich životního partnera. 2. Po tom, aby jim partner dokázal naslouchat a chápal je. 3. Zažít něco, co si celý život odpíraly. 4. Prožít nejlepší sex v životě. 5. Najít práci svých snů a realizovat se v ní. 6. Zažít menopauzu co nejpozději a projít jí bez problémů. 7. Zhubnout a získat zpět sexy postavu. 8. Zkusit v posteli něco, o čem sní a dosud si to netroufly ani vyslovit. 9. Zajet na místa, která je lákají a dodnes je nepoznaly. 10. Potkat muže, pro kterého budou stále přitažlivé a atraktivní.

A čím naopak trpí? Opět cituji:

Krizí středního věku. Vědci potvrdili, že do krize po čtyřicítce upadají ženy i muži, ve větší či menší míře. V tomto věku se také objevuje nejvíce depresí. Krize středního věku ale není trvalá a po padesátce se z ní většinou dostáváme.

Zrcadlovou fobií. Velké procento žen po čtyřicítce trpí podle odborníků zrcadlovou fobií, tj. chorobným strachem ze svého vzhledu. Hovoří dokonce až o 90 % z nich. Některé jsou se sebou tak nespokojené, že při pohledu do zrcadla trpí nezvladatelnými pocity úzkosti. Jen 9 % žen kolem padesátky je se svým vzhledem naopak spokojeno.

Potížemi spojenými s menopauzou. Ať již jde o premenopauzu, která přechodu u žen přechází, anebo o menopauzu – zkrátka po čtyřicítce řadu žen trápí nepříjemné doprovodné příznaky, jako jsou návaly horka, pocení, zhoršená paměť, nervozita, snížení zájmu o sex a další.

Přibíráním na váze. Neplatí to zdaleka u všech, ale jsou ženy, které po čtyřicítce přibírají. Může za to snížená hladina estrogenu a s tím souvisí i místa, kde se tuk ukládá. Většinou ho přibývá na břiše, proto je víc než když dříve důležitý dostatek pohybu a lehké posilování, stejně jako správná životospráva.

Když to tvrdí odborníci, tak to tak zcela jistě bude. Za normálních okolností bych určitě souhlasila se vším, co jsem zde citovala. Bohužel jistě nebudu jediná, které se tento výčet tužeb a utrpení netýká. Jediné po čem toužím je totiž bod číslo 5 - mít nebo si najít práci svých snů a realizovat se v ní. Ostatní touhy jsou mi v o chvíli poněkud ukradené a na to, abych řešila jestli jsem tlustá, zpocená nebo moje krása je již minulost, nemám ani pomyšlení. Už rok totiž marně hledám své místo, kde bych mohla zase v klidu a v pohodě realizovat vše, co jsem před rokem realizovala. Z toho vyplývá, že ta krize středního věku není zase tak úplně nemožná - upadám do depresí celkem zdárně..:_)

Výběrových řízení jsem absolvovala za ten rok tolik, že bych o tom mohla vydat katalog firem. O obvolávání a rozesílání životopisů a motivačních dopisů se raději ani nezmiňuji, stejně tak jako o žalostně málo odpovědí na ně. Mylně jsem se domnívala, že Praha je pro mne to pravé ořechové, když je te ́d taková nouze o práci, navíc, když pocházím ze severu Ćech, kde je to vážně hodně špatné, co se práce týče. Ale že to bude taková makačka, no tak to teda jsem netušila.

Tudíž po roce nejenomže trpím depresemi, ale nemám už skoro vůbec žádné sebevědomí a hrozím se chvíle, kdy opravdu skončím jako obyvatelka příbytku 5 + 2..neboli pět metrů od silnice a dva metry pod zemí. S krabicí vína v jedné ruce a provazem v druhé.

Moje vzdělání a praxe spíše k ničemu jsou. Respektive - je mi spíše na škodu, že mám takový životopis, takové schopnosti a dovednosti, takové zkušenosti. Několikrát mi bylo i zcela otevřeně řečeno (těmi sympatickými zástupci firem, manažery či samotnými velkovezíry firem, že u nich na firmě tyto zájemce nepřijímají už z principu - aby nepřišli o své místo oni či ti druzí. A byli tak velmi laskavi, že mi dali radu pro příště - když ve svém životopise uberu, tak bych mohla mít větší šanci. Z toho vyplývá, že navzdory tomu, že jsem se celkem dost nadřela sama se sebou, abych alespoň něco dokázala, bych měla působit raději spíše jako víceméně nic moc ambiciozní a schopná. Stručně řečeno - moc nemluv a dělej jen to, co máš napsáno v harmonogramu pracovní náplně a na pohovoru koukej jako když nadloube volovi. Jenže pánové a dámy asi zapomněli, že na to už holenku jsem až moc zkušená..:-)

Také mne tak napadlo, že jsem třeba pro pracovní trh už prostě jen stará - ale to mi bylo vyvráceno - velké děti, bystrý duch, docela kočka, mladšího vzhledu - když mám své dobré dny - temperamentní a bystrá, organizační typ, komunikativní a asertivní, můžu jezdit na služební cesty na jak dlouho by se těm, co by mne na ně vyslali, hodilo - neboť děti jsou samostatné a dospělé a manžela nemám - tudíž mne vlastně nikdo a nic nemůže omezovat (stejně tak se o mne nikdo v tom nejhorším případě nepostará.) Pracovní doba mne netrápí, stejně tak jako výjezdy mimo, jsem již také zvyklá.

Jenže - mám jediný a veliký nedostatek. Neumím jazyky. Vlastně ovládám jen jediný světový jazyk, španělský, ale ten tak nikde zas tak často nevyžadují, a pokud ano, tak chtějí i angličtinu. Příznávám se bez mučení - jsem líná učit se německy i anglicky, což je prostě skoro všude podmínkou. Skoro. Ruštinu jsem už zapomněla , německy jakž takž něco vyplodím a anglicky se umím jen představit a koupit si rohlík..:-)

Tak jsem si vytvořila různé verze životopisů - ty pro práce dělnické, pro střední managment a pro vyšší managment. A výsledek? Moje šance se zvýšily z mizivé na nulovou. Na počátku své kariery jsem prošla profesí uklizečky, prodavačky, servírky, provozní, vedoucí kantýny až na místo lektorky a sociální pracovnice - praxe mám tedy skoro všude - krom jaderného fyzika a lékaře a politika a vyšších a nejvyšších postů..nicméně...na nižších postech mě nechtějí, protože mám vyšší vzdělání a prý ambice....jinde jsou problém již zmíněná angličtina..anebo mi chybí prostě titul, který jsem měla nadosah, jen jsem zjistila, že mi v mých plánech stejně není třeba...stejně tak jako na postech, o které jsem žádala. Učím se totiž rychle a a chápu ještě rychleji...žel Bohu..:-)


Zde další důkaz toho, že my Štíři prostě vážně neumíme dělat nic napůl, buď je to černé nebo bílé - a to jsem na tom vážně makala docela dlouho, abych v určitých chvílích svého života uměla být tak napůl - abych prostě byla tak akorát.

Tak si tak někdy říkám, jestli jsem se neměla na nějaké vzdělání vykašlat. A neměla zůstat tou nevzdělanou ženou, pracující rukama, ale mající jako pěkné prašule. Což od té doby, co jsem si vzdělání doplnila, navždy skončilo. Vybrala jsem si holt špatné odvětví, které nenese. Ale zase jsem ho dělala s láskou a moc ráda.

Mám vlohy na pomocné obory, také jsem umělecky nadaná, mám dobré nápady, jsem všestranně zaměřena - samouk grafik, administrátor, webdesigner....Jen tak pro radost. A umím spoustu dalších věcí, ale jak řekl jeden můj kamarád:"S prací to dneska není vážně žádná sláva. Ty jsi sice šikovná, ale neumíš se prodat, přitom držku na to máš, jsi pracovitá a spolehlivá...tak já nevím, kde děláš chybu.".

Já ale vím - držku sice mám, ale nikdo na ní není zvědavý. A chybu dělám asi v tom, že chci prostě pracovat - jako ďas....Tak asi tak, no.

Nebo že by to vážně bylo tou dobou a zemí, ve které žiju? Nebo jsem jen spíše zbytečně namyšlená? Kolik z vás, žen mého formátu, věku a zkušeností se mnou souhlasíte?

Autor: Hana Zýková | úterý 8.10.2013 13:30 | karma článku: 20.42 | přečteno: 3079x

Další články blogera

Hana Zýková

Když se čas naplnil...??!!

Titulek katastrofického filmu, který mnoho z nás třeba zná. V této chvíli jsem si na tento název filmu vzpomněla v souvislosti s událostmi posledních dnů, týdnů, měsíců a už bohužel i let. Škoda jen, že nám to dochází pozdě.

21.6.2015 v 12:51 | Karma článku: 16.99 | Přečteno: 581 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Ryšán

Jak prožít hodnotný život?

Naivní mládeži občas radím, aby přepočítala dny průměrného života na koruny. Trapná částka. Proto jsem se poučil u ekonomů jak investovat. V tomto případě čas. Možností jak se necítit na hranici chudoby, je správně investovat čas.

18.11.2017 v 8:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Pavel Chalupský

I když nejsem pravověrný tremp...

...byl jsem jen v dětství odkojeným členem školního turistického oddílu, který pod hlavičkou Pionýru, brázdil šumavské kopce, prvně spal pod širákem, dělil se s kamarády o konzervy a zbytky tvrdého chleba, tak přesto...

18.11.2017 v 8:13 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 146 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Kuvajtská stupidita. S požehnáním německé justice

Adar S. chtěl loni v srpnu letět se společností Kuwait Airlines z Frankfurtu n. M. do Bangkoku. S mezipřistáním v Kuwait City. Ačkoli měl zakoupenou letenku, vstup na palubu mu byl odepřen. Proč?

18.11.2017 v 8:00 | Karma článku: 19.35 | Přečteno: 489 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Krásní lidé

Dne 17.11.2017 uvedla Česká televize v přímém přenosu předávání cen Paměti národa. Kdo se díval, spatřil skutečnou elitu národa.

18.11.2017 v 7:03 | Karma článku: 19.64 | Přečteno: 340 | Diskuse

Jaromír Hlubek

Nejlepší autonomní řídič je kůň

Tady se pořádají masáže na úrovni demagogie, přičemž většina redaktorů vůbec neví o čem mluví. Elektromobily, autonomní řízení, bonzácké hlášení přes GPS. Socialistická byrokracie chce lidem vnutit všeobecné dobro za účelem jejich

17.11.2017 v 21:11 | Karma článku: 23.04 | Přečteno: 428 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 865

"Jistota, že jsme inteligentnější než ostatní, je opovážlivá už proto, že ji s námi sdílí tolik pitomců." A. Camus

Náboženské vyznání - křesťanské CČSH. A stále věřím v lidi, i přes veškeré jejich slabosti a zlosti, závislosti a nevědomosti..:-)Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.